Menu
Sepete İlave Edilen Ürünler
Toplam: 0,00 TL
Menu
Sepete İlave Edilen Ürünler
Toplam: 0,00 TL

Faaliyet Alanlarımız

 

PROFESYONEL SES SİSTEMLERİ 

Dünyada sektörün en önemli ve üretici markaları ile yürütmekte olduğu yakın iş birliği ile Atonal; birçok lider markanın yetkili satışını yapmakta; bu markaların ekipman ve sistemlerinin aynı zamanda servisini, dağıtıcılığını ve kurulumlarını gerçekleştirmektedir.

Bugüne kadar kurduğumuz ses sistemleri; konser alanları, kongre ve konferans merkezleri, otel ve tatil köyleri, restoran, disko, kafe ve barlar, sinema ve tiyatrolar, stadyum ve spor kompleksleri, ibadet alanları gibi pek çok farklı alanda kullanılmaktadır.

Özellikle akustik olarak zorlayıcı tasarıma sahip olan ve ‘anlaşılabilirliği’ azami önem arz eden uygulama alanları; doğru sistem tasarımı, ürün seçimi ve bileşen konumlandırması çalışmalarının yanısıra, bu alanda eğitimli ve tecrübeli teknik uzmanlar tarafından gerçekleştirilebilen elektroakustik simülasyon çalışmaları da gerektirmektedir. Bu alanda tecrübeli ve uzman personeli ile Atonal, ihtiyaç ve talepler doğrultusunda bu teknik hizmetleri en zorlayıcı projelerde en doğru sistemlerin tasarım ve uygulamasına yönelik olarak sunmaktadır.

Ülkemiz ve bölgemizin profesyonel ses sistemleri ve teknolojileri alanında seçkin çözüm sağlayıcısı olarak Atonal, bu alanda günden güne gelişen teknolojileri ve değişen sistem çözümlerini yakından takip etmek üzere yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen çeşitli eğitim, seminer, atölye çalışmaları ve fuarlara katılımlar gerçekleştirmektedir. Ayrıca bu bilgi birikimini, bünyesinde barındırdığı ses sistemleri eğitim departmanı tarafından organize edilen teorik eğitim ve uygulamalı atölye etkinlikleri ile sektörün aktörleriyle ve son kullanıcılarla da paylaşmaktadır.

 

SAHNE AYDINLATMA ve IŞIK SİSTEMLERİ

Türkiye’de hızla gelişen teknoloji ile sahnelerimizde kullandığımız cihazlar da büyüdü ve gelişti. Daha önce sahnelerimizde Arklı, Flemanlı , Refrektörlü ışıklar kullanılırken bugün daha verimli ve çevre dostu LED teknolojileri sahnelerimizde yerlerini almaya başladı. Atonal olarak başlıca dünya markaları ile sizlere profesyonel hizmetler ve ayrıcalıklar sunmaktayız. Bu teknolojileri çok yakından tanıyan veya ilk kez karşılaşmış müşterilerimize en iyi hizmeti sunarken; bu cihazların nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili de kapsamlı eğitim ve anlatımlar yapmaktayız.

Sahnelerde kullanılan sabit (Konvansiyonel) ışıklar, yerini artık hareketli (Movighead) ışıklara bırakmakta. Bu sebeple hareketli ışıkların sahnelerdeki rolü artık eskiye kıyasla çok daha büyük. Projelerimizde kullandığımız markalarımızın gücünü biliyor ve sağlam teknik altyapımıza güveniyoruz. Bununla birlikte kullanılan cihazların tek başına yeterli olmadığının da bilinciyle programlama aşamasını da ciddiye alıyor; karakterine, özelliklerine göre birçok seçeneği olan akıllı ışıkları ışık tasarımcıları, ışık operatörleri, sahne amirleri yardımıyla sahnelerde büyüleyici şovlara dönüştürüyoruz.

Müşterilerimizin bakış açısı ve talepleri doğrultusunda, en uygun şekilde ürünleri bir araya getirip başarılı projeler üretmekteyiz. Projelerimizde kullanılan ürünleri, talepleriniz doğrultusunda demo odalarımızda, keşif yerlerinde sizler için demo ediyor ve projede hangi cihazların sizin için uygun olacağını profesyonel ekiplerimizle birlikte hazırlıyoruz. Birçok plan, proje ve 3D çalışmalarımızda müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarına kaliteli, hızlı ve doğru çözümler sunmak önceliğimiz. Sadece size aydınlatma armatürlerini sunmakla kalmıyor, bu ürünlerin görünmeyen altyapısında da Avrupa standartlarına uygun enerji hesaplamaları, kablo kesitleri, sinyal altyapısı ve dijital altyapıyı sunuyoruz.

 

PROFESYONEL GÖRÜNTÜ SİSTEMLERİ

Profesyonel görüntü sistemlerinde indoor ve outdoor olarak ürünler sunmaktayız. Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte analog sistemler biraz daha IP tabanlı dijital sistemlere dönüşmeye başladılar. Toplantı odalarında kullanmış olduğumuz lambalı düşük çözünürlüklü projeksiyon cihazlarının ve küçük boyutta HD plazma ekranların yerlerini artık yüksek parlaklık ve 4K çözünürlük sunan 20.000 saat ömrü olan laser projeksiyon cihazları, 32” ile 110” aralığında LCD 4K çözünürlüğü bulunan profesyonel ekranlar ile video wall ekranlar ve piksel aralıkları 1mm altında olan LED ekranlar almaya başladı. Bununla birlikte toplantı odaları artık biraz daha interaktif olarak kullanılmakta isteniyor. Özellikle pandeminin de etkisi ile video konferanslı dokunmatik ekranlar ön plana çıkmaya, profesyonel görüntü sistemlerine olan ilgi artmaya başlamıştır. Atonal olarak günümüz teknolojisini yakından takip ederek toplantı odasının boyutlarına ve kullanım amacına göre doğru çözümü üretmek önceliğimizdir. Tüm dünyada fark yaratan markalar ile projeksiyon cihazlarında ve profesyonel ekranlarda LCD video wall dahil olmak üzere sistemler kurmaktayız. 

 

 

DIGITAL SIGNAGE

Hayatımızın her alanında karşılaştığımız, geçmiş yıllarda kağıt / poster ile yapılan reklamlar ve bilgilendirmeler artık 7/24 çalışabilen yüksek parlaklıkta indoor ve outdoor seçenekleri bulunan  profesyonel görüntü sistemleri gözdelerinden olan LCD ekranlar ile yapılmaktadır. Bu sistemlerin tercih edildiği noktalar havalimanları, alışveriş merkezleri, çok şubeli kurumsal firmalar, hastaneler, oteller kısacası halka açık alanların olduğu yerlerdir. Tek bir merkezden yüzlerce hatta binlerce ekran yönetilerek kurgulanan farklı senaryolarla etkili ve aktif görsellerle bilgilendirmeler yapılabilmektedir.

 

 

 

GÜVENLİK SİSTEMİ ve UYGULAMALARI

Zayıf akım sistemlerini oluşturan başlıca unsurlardan güvenlik; firmamızın sağladığı hizmetlerin en önemlilerindendir.  Sağladığımız güvenlik sistemlerinin başlıcaları ise Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi, Yangın Algılama Sistemi, Video Güvenlik Sistemi (CCTV), Kartlı Geçiş Sistemi ve Bina Entegrasyon Sistemi’dir. EN54-16 sertifikalı olan sistemler ile her koşulda mutlak anlaşılabilir sesli tahliye ve keyifli vakit geçirmek için fon müziği sağlıyoruz.

Yangın algılama sistemlerinde ise akıllı sensör teknolojisine sahip detektörler ve gelecekteki ihtiyaçlarınıza uyum sağlayacak şekilde genişleyebilen paneller ile can kaybının önüne geçiyor, yatırımlarınızı koruyoruz.

Video güvenlik sistemlerinde (CCTV) oluşabilecek tehlikeleri önceden sezerek gerçekleşmeden önleyecek yapay zeka teknolojisi yardımıyla çalışan akıllı video analiz özellikli Ultra HD çözünürlüğe kadar seçenekleri olan kameraları kullanıyoruz.

 

Siz değerli konuklarımız tüm bu hizmet ve ürün yelpazesi için bizlerle iletişime geçebilir, yapacağımız gizlilik sözleşmesi ile proje aşamasındaki işlerinizi koruyabilir, dünyaca ünlü ve kalitesini defalarca ispatlamış sistem ekipmanları ile en avantajlı şekilde projelerinizi tamamlayabilir ve yönetebilirsiniz. 

Dahası için sizlere bir "TIK" uzaktayız.

 

Kıvanç BABUŞCU kivanc@atonal.com.tr
  0541 259 30 12
Serkan GÜMÜŞ serkan@atonal.com.tr
  0506 546 27 75
Proje İletişim  info@atonal.com.tr
  0232 290 10 52